20160614

{MUMMY POST} ANSWERING YOUR QUESTIONS

Hello hey! Long time no see, huh? I've started answering the questions regarding baby topics, maternity and becoming a parent. Thank you all so so much who sent me these questions, I really wouldn't have thought that the interest is so huge! So, as soon as I started writing down my answers, I understood that there're too many to fit them all in one blog post, so here is the first part of my answers to your questions. Have a lovely Tuesday! x


Tsauki tsau! Pole ammu näinud, mis? Hakkasin juba mõnda aega tagasi vastama teie saadetud küsimustele seoses beebi- ja emmeteemade ning lapsevanemaks saamisega. Suur suur aitäh kõigile küsijatele, ma tõesti poleks uskunud, et huvi selle poole vastu nii suur on! Nii pea, kui hakkasin oma vastuseid kirja panema, sain aru, et küsimusi on ühe postituse jaoks liiga palju, seega siit tuleb esimene ports vastuseid teie saadetud küsimustele. Mõnusat teisipäeva! x


Do you feel baby kicks already?
Oh yes, we both do and believe me when I say this child is never out of energy :D

Kas tunned juba beebi liigutusi?
Oojaa, me mõlemad tunneme ning uskuge mind, sellel tital ei saa energiavarud küll vist kunagi otsa :D


How your families felt about your pregnancy?
Both of our families were indeed very very happy and however everyone sort of knew that with us it's not going to be too long wait, the reactions were still emotional and only positive :) Archil's parents already do have two grandchildren, but as mine don't, my mother is becoming a grandmother for the first time as well as my grandmother is finally getting a title of a great grandmother, so they're overwhelmingly proud and excited! Not to mention that Archil's parents are giving us calls way more often and ask how me and the little one are doing literally every single day :D

Kuidas teie perekonnad teie lapseootusesse suhtusid?
Mõlemad perekonnad olid otseloomulikult väga õnnelikud ja kuigi kõik teavad, et ma olen alati noorena emaks tahtnud saada ja et minu ja Archi puhul ei ole mingit pikka venitamist oodata, siis sellegi poolest olid vanemad väga emotsionaalsed ja igati positiivsed meie pere laienemise osas :) Archi vanematel küll juba kaks lapselast on, aga kuna minu omadel mitte, siis minu ema saab esimest korda vanaemaks, niisamuti saab vanaema lõpuks omale vanavanaema tiitli ja seetõõtu on nemad väga ülevoolavalt uhked ja elevil! Ma ei hakka mainimagi, et Archi vanemad meile kahtlaselt tihti helistama on hakanud ning vahete vahel uurivad päevas isegi mitu korda, kuidas on lood minu ja minu sees kasvava pisikese eluga :D


Do you already know if you are expecting a boy or a girl?
Yes, we know already for quite a while and I think soon enough you'll get to know that as well ;)

Kas juba teate, mis soost beebi tulemas on?
Jah, juba mõnda aega teame ja arvatavasti saate ka teie küllaltki varsti teada ;)Did you feel any symptoms before finding out that you are pregnant?
Actually no, I didn't have any symptoms, I just had an inner feeling that I should buy a pregnancy test and might get two stripes on it :) Luckily I haven't had any symptoms even after that, so first trimester doesn't have to always be annoying or bad, for me everything has gone very smoothly since the beginning.

Kas tundsid mingeid sümpomeid juba enne rasedusest teada saamist?
Ausalt öeldes ei tundnud ma midagi, lihtsalt oli selline kõhutunne, et võiks igaks juhuks osta rasedustesti. Õnneks ei ole mul siiani mingeid erilisi sümptomeid tekkinud, kõik on algusest peale väga rahulikult ja pigem õudsalt rõõmsalt ja energiliselt kulgenud. Seega ei ole sellist reeglit, et näiteks esimene trimester alati kõigil raskelt, väsinult ja iiveldades möödub, nagu paljud arvavad.


Have you chosen a name for your baby?
Yep, we have!

Kas olete lapsele nime välja valinud?
Jep, oleme küll!


Do you prefer new stuff for your baby or used ones are fine also?
It really depends on a specific thing. We surely don't push away anything with disgust, it's rather sweet if we can use some of the baby things that have a special meaning. Second hand stores aren't really my thing and some stuff we wanted to have brand new for sure, but an example about clothes I think it's pretty cute if baby could wear a lovely dress from mummy's childhood or a favourite sweater of daddy's, depending on a gender then.

Kas te eelistate beebile uusi asju või sobivad ka kasutatud?
Täitsa oleneb asjast. Kindlasti ei lükka ma vastikusega midagi kõrvale, pigem on just armas, kui saan lapse tarbeks kasutada mõnda erilist ja tähendusega asjakest. Kaltsukates ma küll ei käi ja mõned suuremad asjad tahtsime kindlasti uued osta, aga näiteks riiete osas on minu arvates eriti armas, kui beebi saab vastavalt oma soole kanda kas või enda emmest või issist kõrvale pandud lemmikut kleidikest või vahvat kampsunit.


How did you tell about your pregnancy to your husband and how did he react?
I told Archi that I have this suspicious feeling and maybe we should buy a pregnancy test and however there was nothing sure to wait for, Archi was already confirmed that he's going to become a papa soon and he got so excited and proud of our little poppy seed without even knowing yet if there's really a reason already :D Anyways, I was never hiding anything from my husband until I was confirmed myself that there's a reason to celebrate already because I think it would have been pretty unfair towards him and I would be quite disappointed if he kept something so big from me, so he was at home with me while I took the test, waiting impatiently there two cheerful stripes that appeared basically straight away and oh my Goddd, his reaction was truly priceless :D Haha! It still makes me laugh how he was jumping around and doing some funny moves until these first happy tears came to both of our eyes :) Geez, we're pregnant!!!!!

Kuidas teatasid oma abikaasale rasedusest? Kuidas ta reageeris?
Ütlesin Archile, et mul on selline kahtlane tunne, et peaks rasedustesti koju tooma ja kuigi mingit kindlat vastust oodata ei olnud, oli Archi täiesti kindel, et tema saab nüüd isaks ja oli jube uhke väikese mooniseemne üle teadmata, kas ikka tegelikult ka põhjust juba on :D Ühesõnaga Archi eest ma midagi ei varjanud ega ei tahtnud nii suurt ja tähtsat asja ka tema eest saladuses hoida kuni ise kindlat vastust juba tean vms, minu arvates on see ikka mõlema vanema asi ja mina oleksin küll äärmiselt pettunud, kui tema minu eest midagi nii suurt varjaks, seega oli ta testi tegemise ajal minuga koos kodus ja kannatamatult ootas triipe, mis peaaegu kohe testiribale ilmusid ja no see reaktsioon, mis seal tuli... :D Haha! Siiamaani ajab see nii naerma - selline õudsalt siiras lapselik rõõm, ta lausa hüppas ja kargas ja tegi igasugu naljakaid liigutusi kuni need esimesed õnnepisarad mõlema silmadesse jõudsid :) Yayy, me ootame last!!!!!


Are you planning to name your baby with one name? Do you get any inspiration from your grandparents' names?
Our little baby will most probably have two names as it's kind of a tradition in my family and it would be lovely to continue that way. The middle name will also be a baptising name. We have totally discussed the option to give our child a middle name after one of the ancestors, but let's see once the baby is already with us. This kind of names that we both like are fortunately found in my fan and also in Archil's. But... We for sure want to choose the name that is more international, the name that sounds good in both countries and is easy to pronounce and write for both cultures and of course, also for the child.

Kas plaanite lapsele panna ühe nime? Kas võtate nime valimisel šnitti vanavanemate nimedest?
Ilmselt saab meie beebsul olema kaks nime, sest minu peres on nii kombeks ja oleks tore traditsiooni jätkata. Keskmine nimi saaks küll tõenäoliselt olema ristinimi. Oleme seda varianti täitsa kaalunud, et paneks lapsele oma eelkäijate järgi just selle keskmise nime, aga eks paistab, kuidas sellega lõpuks jääb. Selliseid nimesid, mis meile mõlemale meeldivad, leidub õnneks nii Archi kui minu suguvõsas, aga tahame tegelikult natuke rahvusvahelisemat nime ehk sellist nime, mis kõlab hästi mõlemas riigis ja on mõlema kultuuri jaoks lihtne hääldada, kirjutada jne.


Are you planning on taking pregnancy photos of you and later on photos of a newborn? Who are you planning to have as your photographer?
We tend to capture loads of our lives though photo- and video camera, but if they ever end up on my blog is already a different question :) I actually already have some pregnancy photos, but probably we'll have some special shoots also in the summer as we'd like to have photos of us together as well not only of me with my belly alone. There's nothing definite yet, but only a couple of days ago I got pretty interesting offer. Same story regarding the photoshoot with a newborn baby - we surely will make many photos on our own, but I think it'd be pretty sweet to capture some moments of all three of us.

Kas plaanite rasedapilte lasta endast ja hiljem vastsündinud beebist teha? Kellel plaanite pilte lasta teha?
Meil on tegelikult kombeks üsna palju oma elust foto- ja videosilma läbi jäädvustada, iseasi, kas tulemus ka siia blogisse jõuab :) Rasedapilte on mul veidi ikka juba kogunenud kaa, aga ilmselt tuleb suvel ka paar sellist spetsiaalset sessiooni eraldi fotograafiga, sest tahaks ikka kõik koos pilte kaa, mitte ainult mina üksi rasedana. Midagi kindlat veel paigas pole, aga alles paar päeva tagasi sain näiteks päris huvitava pakkumise. Sama lugu on vastsündinu piltidega - kindlasti teeme ise palju pilte, aga täitsa armas oleks ka üks sessioon korraldada, kus juba kolmekesi jäädvustatud saame.


Did you try getting pregnant for months or it came naturally? (I hope it's not too personal question, but I've tried myself getting pregnant for months and I've read from forums that it takes years for some people. Scary anyways!)
Fortunately it happened very quickly and I can't really talk about months here. I'm super blessed that everything went so smoothly and without any stress. Of course I have heard these stories how some women get negative pregnancy tests every month over and over again and to be honest, I already prepared myself to take it very easy and I kind of supposed that it will take about a year also for us then, but oh no, happiness arrived in our yard basically immediately. I really hope that soon you and your partner can experience the same joy! I suggest to not look around in these forums too much and try to take it all as easy as possible. I'm sure you all know these stories how couples are stressing around for months trying to catch these two stripes until they take a break and sort of stop trying and pretty fast after that the woman gets pregnant! I think we can affect it a lot with our way of thinking. Wish you loads of luck and happiness anyways!

Kas proovisite kuid rasestuda või tuli see loomulikult? (Ma loodan, et see liiga isiklik küsimus pole, sest ise üritan juba kuid rasestuda ja olen foorumitest lugenud, et osadel võtab see aastaid aega. Päris hirmutav igatahes!)
Meil õnnestus õnnekombel üsna koheselt rasestuda ning kuudest on jutt kaugel. Olen väga tänulik, et kõik nii hõlpsasti ja stressivabalt läks. Olen isegi kuulnud neid lugusid, kuidas igal kuul uus negatiivne rasedustest tehakse ja ausalt öeldes nende juttude põhjal valmistasin ka ennast ette ja võtsin väga rahulikult, eeldasin, et kuskil aastake võib meil ikka minna, aga oh ei, meie õuele jõudis suur rõõm põhimõtteliselt kohe. Ma väga loodan, et varsti saate mehega seda imelist aega omal nahal kogeda ning seda õndsat rõõmutunnet kogeda! Soovitan foorumites võimalikult vähe aega veeta ja proovida võimalikult vähe stressata, palju on ju neid lugusid, kuidas paar muudkui stressab ja mõtleb üle kuni nö ''proovimisele'' tehakse paus sisse ja naine jääbki kohe lapseootele :) Eks palju ole meie endi peas ka kinni. Edu ja õnne teile igatahes!


Are you living in your own home or rental?
We live in our own home.

Kas elate oma kodus või üürite?
Meie elame täitsa oma kodus.


Do you regret getting pregnant so young?
Since I remember, I always wanted to become a young mother. All my relatives tell me stories of how they asked who I want to become when I grow up and if children usually were one day dreaming of becoming a singer, another day a doctor or a policeman, then my answer stayed the same through all years and I always told I wanted to become a mum. So no, I don't regret getting pregnant, I'm beyond happy and thrilled!

Kas kahetsed, et nii noorelt rasedaks jäid?
Seni kuni ma mäletan, olen alati tahtnud noorelt emaks saada. Kõik mu sugulased teavad lugusid, kuidas lastelt uuriti, et kelleks nad siis suurena saada tahavad ja kui enamasti taheti ühel päeval saada lauljaks ja teisel päeval arstiks või politseinikuks, siis minu vastus jäi läbi aastate vankumatuks ning kuulutasin kõigile, et mina tahan suurena saada emmeks. Niisiis ei, ma ei kahetse, et rasedaks jäin - vastupidi - olen rohkem kui õnnelik ja elevil!


When are you due?
I'm due in September, time just flies! I can't believe even myself that I've spent already half a year being pregnant! Un-beli-eva-ble!

Millal sul tähtaeg on?
Tähtaeg on septembris, aeg lihtsalt lendab! Ma ei suuda isegi uskuda, et olen juba pool aastat rase olnud! Us-ku-ma-tu!


12 comments:

 1. Kärt07:52

  Nunnu punu! Kuus kuud on tõesti ruttu läinud, oled nii vaikselt kõik omateada jätnud, loodan, et nüüd tuleb ikka rohkem emmepostitusi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. On, eksole! Ehk neid postitusi siis tõesti hakkab vaikselt rohkem laekuma, kuigi päris beebiblogiks ma ka seda kohakest muuta ei sooviks :)))

   Delete
 2. Very nice reading! You look like a sweet person and I am sure you will become a terrific mother! Congratulations :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much, Ana! So sweet of you! ♡

   Delete
 3. Daria11:17

  This is so sweet! Happy for you.
  Always wanted to become a young mom myself... And still planing to do that)) Until what age it gonna count? :D :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks a lot, Daria! ♡
   In Estonia we have a saying that 22 is your last chance, haha! :D

   Delete
  2. Daria20:43

   Ups, I am soooooooo late at my almost 26 :D

   Delete
  3. Haha! No worries, everything happens when it has to happen :)))

   Delete
 4. Liisa14:52

  Kui vana sa oled, kui küsida tohib ? :)

  ReplyDelete
 5. Helina H20:40

  Väga armas lugemine :) Ma ei teadnudki, et sa nii noor oled?! Tundud kuidagi küpsem ja abikaasa tundub samuti küpsem - kui tohib küsida siis kas ta on sinust vanem või lõpetas siis ka alles hiljuti keskkooli?!

  Imelist ootusaega soovides,
  Helina

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Helina! ♡ Abikaasa on minust tõepoolest mõnevõrra vanem. Siis, kui mina oma gümnaasiumitunnistuse sain, oli temal juba doktorikraad kaitstud :)))

   Delete