20150917

WEDDING WEEK: RECEPTION


Early on, I knew that there are not going to be any wedding planners hired, I wanted to do everything by myself and I didn't feel very comfortable with a thought that basically a stranger will plan my wedding, my big day. No way it's going to happen. The truth is that it all takes a bloody much of your time, so I even quit my job and got very into everything. The whole process of organising took about nine months and however the time passes so quickly, it was all so much fun! This way I also knew that it will be a fantastic gathering that feels like us. Of course I had little helpers day before the wedding and in the reception place as well, so I own big thanks to my sweet mama and a wonderful sister-in-law for helping me make dreams reality.

In the interior decor topic, there's actually not much to say, many of you have asked about the decorations, but as the church already glitters own beaming, we just added little peonies to pews and our reception and party venue was just glorious! We were checking so so many different places and I was quite worried that we will never ever find a place that would be nice looking enough, in a good and beautiful location, not too far from the city. By first, we wanted to make a city centre wedding somewhere high in a skyscraper, but as most of the places fit too little people and some places are not for rent at all, we had to forget about that idea. So we drove to different manors, restaurants and castles and once we got to Kõltsu Manor, we both were stunned. We had liked the road from city to that fairytale mansion near sea already a lot, and we only had parked the car when we knew that it's going to be the last place we visit. It was simply delightful!


♡ ♡ ♡


Teadsin juba varakult, et mingeid pulmakorraldajaid me palkama ei hakka. Ma tahtsin algusest lõpuni kõike ise korraldada ning minu jaoks ei kõlanud kuigi ahvatlevalt mõte, et põhimõtteliselt keegi võõras inimene hakkab minu pulmi korraldama, minu tähtsat päeva. Ei, ei tule kõne allagi. Pean küll tõdema, et pulma korraldamine võtab päris palju aega ja pühendumist, ma koguni tulin töölt ära ja sukeldusin sügavalt ning kogu pühendumisega teemasse. Terve organiseerimise protsess kestis keskeltläbi üheksa kuud ja kuigi aeg läks kui linnutiivul, oli see täis lusti ja lõbu! Ise oma pulma korraldades teadsin, et see tulebki just meie nägu fantastiline päev ja ma ei pidanud millegi pärast kartma. Muidugi olid mul päev enne pulmi ja ka pulmapäeval abistajad ning siinkohal olen ma iga keharakuga väga tänulik oma armsale emale ja vennanaisele, kes aitasid unistused reaalsuseks muuta.

Dekoratsioonide osas ei ole mul kuigi palju öelda, paljud teist küll küsisid kaunistuste kohta, kuid kuna kirik hiilgab juba omaenda säras, siis lisasime pinkide otsadesse lihtsalt väikesed kompositsioonid pojengidest ning peopaik oli juba omaette väga autentne ja uhke. Me käisime nii nii paljudes erinevates peokohtades ja ma olin juba täitsa mures, et me ei leiagi endale ideaalset pulmapaika, mis oleks ise ilus kui ka asuks kaunis kohas ja mitte liiga kaugel kesklinnast. Alguses tahtsime tegelikult, et kogu pulm kesklinnas toimuks, kuskil kõrghoones, aga kuna enamik kohti ei mahuta eriti palju inimesi ning mõni koht pole üldse välja üürimiseks saadaval, siis matsime selle mõtte maha. Sõitsime läbi paljudest mõisatest, restoranidest ja lossidest ning kui me lõpuks Kõltsu Mõisa jõudsime, olime mõlemad pahviks löödud. Juba sinna sõites meeldis meile läbi Tabasalu kulgev maantee väga. Piisas vaid sellest, et parkisime oma auto muinasjutulossi hoovi ja juba teadsime, et see saab olema meie viimane külastus potentsiaalsesse peopaika. See koht oli lihtsalt vaimustav!


After the ceremony, an organised transport drove quests by that beautiful road to Kõltsu Manor where they were offered champagne and had a little spare time in the manor garden that makes a smooth transition to forest park where well-groomed paths lead over light arched bridges and around an island-dotted lake to the seashore. Once we arrived from short photoshoot, everyone gathered by the pool and greeted us once again. After little champagne and snacks, group photos and first toasts, we headed into dining hall, everyone found their seats where in turn they could find cute little cupcakes with specially ordered print. We started eating and drinking and I personally realised how right decision we had made with choosing Tervise Catering. They did their best to satisfy quests and not only the food was rich and delicious, Archi's carefully picked wines were as cold as you needed on such sunny August day.

I can tell that the party was quite racy and activities were many, we were very lucky with our emcee Virgo Jaani and liked all what he did to keep us entertained. We surely didn't want any vulgar jokes nor trivial games and Virgo offered us everything but these. Before the cake was brought out, we had our first dance as Mr and Mrs Chochia, later everyone joined us on a dance floor and it probably sounds already annoying, but we were also super happy with our decision to ask our friend to perform in the wedding, so I want to give loads of credit for the fun and uplifting vibe to Robin Juhkental & The Big Bangers. Their live was absolutely terrific! Warmly suggest! In the meantime we had more time to slink away for some romantic sunset photos and next to the cake, I also sent away my maiden name with idyllic Chinese lantern and threw the flower bouquet as well as Archi threw the garter of mine and there was bigger fright among bachelors than I expected :D


♡ ♡ ♡


Peale tseremoonia lõppu sõitsid külalised organiseeritud transpordiga just seda imelist teed pidi Kõltsu Mõisa. Külalistele pakuti šampanjat ning nad said ringi vaadata mõisaaias, mis läheb sujuvalt üle metsapargiks, kus teerajad viivad üle väikeste kaarsildade ning ümber saarekestega järvesilma mereranda. Kui meie lühikeselt fotosessioonilt peokohta jõudsime, ootasid külalised meid basseini-purskkaevu juures, et veelkord pruutpaari tervitada ning šampanjaklaase kokku kõlistada. Peale esimesi tooste, väikeseid suupisteid ja grupipilte suundusime õhtusöögisaali, kus igaüks leidis oma koha, kus omakorda ootas iga külalist pisike teemakohase pildikesega tassikook. Hakati sööma ja jooma ning mina tõdesin endamisi, kui hea valiku me Tervise Cateringi palkamisega teinud olime. Mitte ainult toiduvalik ei olnud rikkalik ja maitses jumalikult, vaid ka Archi hoolikalt välja valitud veinid olid täpselt nii külmad nagu sellisel päikselisel augustikuu päeval vaja.

Pidu oli üsna hoogne, tegevusi jätkus kõigile ja meie tundsime ennast õnneseentena - olime väga rahul õhtujuhi Virgo Jaaniga ning mängude ja tegevustega, mida ta läbi viis, et külaliste meelt lahutada. Kindlasti ei soovinud me labaseid nalju ega kerglasi mänge ning Virgo pakkus kõike muud peale selle. Enne, kui pulmatort välja toodi toimus meie avatants ja ühtlasi esimene tants kui Hr ja Pr Chochia. Hiljem ühinesid pea kõik külalised meiega tantsupõrandal ning ilmselt kõlab see juba tüütult, aga me olime lihtsalt nii super rahul oma valikuga bändi osas ja ei kahetsenud üldse, et palusime oma sõbral meie pulmas esineda. Niisiis tahaksin ma palju tänu ja kiitust anda Robin Juhkental & The Big Bangers bändile selle eest, et nad hoidsid iga külalise, nii noore kui vanema, tuju üleval. Nende live oli absoluutselt suurepärane! Soojalt soovitan! Vahepeal avanes meil võimalus korraks melu seest kõrvale hiilida ja mõned romantilised klõpsud päikeseloojangu ajal üles pildistada. Saatsime idülliliselt hiina laternaga taevasse ka minu neiupõlvenime, viskasin pruudikimpu ja samuti viskas Archi poissmeeste poole sukapaela, mille pärast käis suurem madin kui ma arvata oleksin osanud :D


{Read about the first part of 'Wedding Week: preparations'  HERE; the second part of 'Wedding Week: ceremony' HERE}

Follow me on BLOGLOVIN'

15 comments:

 1. Klaudija11:23

  I just ran out of words.... More photos I see of your wedding more I start liking it! You make me jealous :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh you sweet talker! No reason to be jealous, but thank you a lot! ♡

   Delete
 2. Mare11:32

  Vaimustavalt ilus mõis! Polnud enne sellest paigast kuulnudki. Kindlasti lähen külastama, kui Põhja-Eestisse satun :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Sulle! ♡ Mõis on kindlasti väärt avastamist, samuti mõisa ümbris. Muinasjutuline koht!

   Delete
 3. Claudia14:14

  Its amazing that you really managed to organize everything yourself!! Do you regret anything about it or wish you would have done something differently?? Maybe you have thaught about opening your own wedding agency?? ;-) Everything looks very lovely from photos :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. First of all, thank you very much! I definitely do not regret anything about that day, for me it was perfect :) About the wedding agency, haha, let's see, maybe one day I feel like opening one, but now I'm quite done with weddings for a while, let's not forget that I had two :D However - never say never ;) x

   Delete
 4. Väga ilusad fotod, näete üliõnnelikud välja :)
  Mul hästi lamp:D küsimus ka: mis keeles omavahel suhtlete ja mis keeles toimus pulmapidu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur aitäh Kätlin! ♡
   Pulmapidu toimus eesti-inglise keeles, sest meie pulmas oli väga palju erinevaid rahvusi ja paljud ei ela Eestis. Teine küsimus on aga päris keeruline :D Kõige pareminin saaksid ilmselt aru, kui ise meie juttu kuulaksid - püüame muidugi kõige rohkem eesti ja gruusia keelt kasutada, aga kuna tutvusime inglise keeles, siis paratamatult tahab see sisse lipsata. Mõnes mõttes on see kergemat teed pidi minemine, aga ma pean tunnistama, et Archi on eesti keeles küll väga tubli ja saab ilusti hakkama. Sama väidab ta minu gruusia keele kohta... Niisiis, omavahel räägime kolmes eri keeles, tihti miksitult ning üldjuhul on ühes lühikeses vestluses kõik kasutusel :)

   Delete
 5. You are so lucky to have each other. The manor looks fabulous and I think it was a perfect choice for you lovebirds. Take care ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much! It's so sweet of you to write like this! ♡ ♡ ♡

   Delete
 6. Palju-palju õnne teile! Imeilusad pildid ja väga kuninglik kleit :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur suur aitäh, Stella! ♡

   Delete
 7. Isabella17:01

  Your dress is so royal and hair is just WONDERFUL! I'm so happy for you! Congrats!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks Isabella! Very sweet of you! ♡

   Delete
 8. At my wedding, all the guests (literally, all) told me how the food surpassed all expectations, since wedding food generally sucks. The brisket at Chicago wedding venues was mind-blowing. My husband also had some custom choices for food that the chef easily made and incorporated.

  ReplyDelete