20150921

WEDDING WEEK: GEORGIAN WEDDING


Hello hey and happy Monday morning everyone! I have now previously published four blog posts in 'Wedding Week' category and this one here will be the last one. I hope you enjoyed wedding related posts and in case you haven't checked all out yet, find them here by clicking (1., 2., 3., 4.). Today's post is dedicated to our second wedding in Tbilisi, Georgia. It's a beautiful country with rich nature, so we wanted the venue to be somewhere highlighting it all. Once we found Krtsanisi Residence and got a sweet offer to dine and wine on a wonderful balcony, we totally said yes to it! So the wedding took place outdoors, on a mountain, on a cozy balcony.

About Georgian weddings in general, I can tell it's something absolutely different from nordic weddings. However it starts the same way - with a ceremony and in our case again in church - it's held very differently. There's no music, bride doesn't walk down the aisle, but bride and groom enter the church together with their witnesses and during the ceremony there are different rituals you have to make. To mention, there are no seats in Georgian churches. Bizarre thing is that on a wedding invitation (that usually is sent out just like a week or even less before The Day), no one mentions the ceremony. Most of the guests are straight going to dining venue and waiting there. Only couple of closer friends and bride's siblings and parents are coming to the church, traditionally there is no family presented from groom's side and this is how it was also on our wedding. 

Once the ceremony part is done, we took few photos and drove to our wedding venue where everything was ready and everyone waiting. Guests were congratulating us with champagne, again they were offered some fruits and the whole time there was a violinist bringing a lovely mood. So that part was quite similar to our first wedding, but then all the guests headed upstairs to the balcony, to find their seats and they started eating. We joined the feast only after the first toast, walked a circle while everybody was clapping hands. 

The whole event is ruled by Tamada (who is also presented in other feasts), who would be 'Toastmaster' in translation, and he is responsible not only for making toasts, but also leading the wedding, because there is no badge like emcee in Georgian wedding. And if you think that Tamada is just screaming once in a while 'to the bride and groom!' or 'bottoms up!', then you are totally wrong! There are again own and very strict rules - no toast is random. There's a fixed order and toast lasts usually from five to even fifteen minutes, so they also include a little story normally. Glasses are raised and toasts said more or less in every twenty minutes. One more difference between Tamada and emcee is that Tamada can never be hired, Tamada usually comes from groom's side of the family and has to be an intelligent, alcohol-resistant(!), suggestible older wise man who has seen life and who runs a story well, but most importantly a person who knows both families well. So it's not even that easy to ask someone, but once you do, it's such an honour for a Georgian man to be trusted with something important like this. In our case, Tamada was Archil's uncle, brother of his mother.

I would say that Georgian wedding is pretty much all about toasts, eating and drinking A LOT, dancing a little and adhering to traditions. I very much like old traditions and following them, I guess I've mentioned it somewhere also before, and I love that Archi is the same way. I'm glad that basically everything was held in a very traditional way in Georgian wedding, we even danced the traditional Georgian wedding dance that is something totally different from wedding waltz. It's ethic and if you look it up on Youtube, you see that it's everything but easy. Most of the part is fortunately done by groom, the bride mostly just 'runs' away and makes circles with spinning the arms a little. In the end, of course everyone danced and it finally got also a little cooler as it had been around 35 degrees all day long. I also threw the flower bouquet like I did in Estonia, we cut the cake together and we were almost the first ons who left the party to our suite, I guess it was little after midnight, but party continued nevertheless. I personally was so happy that our Estonian grew very much enjoyed the whole trip and liked our second wedding as much as the first one. It's a very special feeling to be lucky enough to have two weddings in two different ways, in two different countries, in two different cultures. I'm feeling blessed with each cell of my body!


♡ ♡ ♡


Tsauki tsau ja rõõmsat esmaspäeva hommikut kõigile! Olen tänaseks avaldanud neli blogipostitust 'Wedding Week' kategoorias ning käesolev saabki olema viimane. Loodan, et olete pulmateemalisi kirjutisi nautinud ja kui keegi on juhuslikult miski maha maganud, siis siin klikates leiab kõik neli postitust ilusti üles (1., 2., 3., 4.). Tänane postitus on pühendatud meie teisele pulmale Tbilisis, Gruusias. Tegemist on kauni kohaga lopsakas looduses, seega soovisime oma teise pulmapeo maha pidada kuskil, kus oleks kogu looduslik ilu rõhutatud. Kui me avastasime mäenõlval asuva Krtsanisi Residentsi, kust saime äraütlemata magusa pakkumise ning meil avanes võimalus kasutada palee rõdu, ütlesime pakkumisele koheselt jah! Niisiis leidis pulm aset vabas õhus, kaunil mäenõlval, hubasel rõdul.

Üleüldiselt Gruusia pulmadest rääkides pean tõdema, et need on midagi hoopis muud kui meile harjumuspärased põhjamaa pulmad. Kuigi pulm algab samamoodi - tseremooniaga, meie puhul jällegi kirikus - siis näiteks muusikat seal ei kasutata, pruut altari ette samuti ei kõnni, vaid kirikusse sisenetakse kahekesi ja koos tunnistajate ehk isamehe ja pruutneitsiga. Tseremoonia ajal viiakse läbi erinevaid rituaale ning istekohti kirikus ei ole. Veider asi on aga see, et pulmakutsel (mis on kombeks välja saata maksimaalselt nädal enne tähtsat päeva) ei mainita midagi kirikust või tseremoonia kellaajast. Enamik külalisi suunduvad otse peopaika ja ootavad pruutpaari seal. Ainult paar lähedasemat sõpra ning pruudi õed-vennad ja vanemad tulevad kirkusse, traditsiooniliselt ei ole peigmehe suguvõsast mitte kedagi kirikus esindatud ja nii oli ka meie pulma puhul.

Tseremoonia läbi, tegime paar pilti kirku juures ning sõitsime siis peokohta, kus kõik juba ootasid. Külalised õnnitlesid meid, lõid kokku šampanjaklaase ning seda kõike viiuldaja mängitud muusika saatel. Vastuvõtu osa pulmast oli üsna sarnane meie esimesele pulmale. Üks hetk läksid aga külalised üles rõdule, leidsid oma istekohad ning hakkasid sööma. Meie liitusime seltskonnaga alles pärast esimest toosti, sisenesime ruumi ja tegime väikese jalutuskäigu laudade vahel, samal ajal külalised meile plaksutamas. 

Terve pulmapeo juht on Tamada, kes tõlgituna 'toostimeister' oleks ja tema ei ole vastutav mitte ainult toostide tõstmise, vaid terve peo kulgemise eest - gruusia pulmas selline ametimärk nagu õhtujuht või pulmaisa puudub. Ja kui te arvate, et Tamada lihtsalt iga natukese aja tagant 'pruutpaari terviseks!' või 'põhjani!' karjub, siis olete asjast küll väga valesti aru saanud! Ka siinkohal on omad kindlad reeglid - mitte ükski toost ei ole suvaline ning ettevalmistusteta öeldud. Toostid kõlavad kindlas järjekorras ning üks toost kestab keskeltläbi viis kuni viisteist minutit, seega kuuleb publik iga kord ka lühikest lugu. Klaase tõstetakse ning tooste kuulatakse üldiselt iga kahekümne minuti tagant. Veel üks oluline erinevus Tamada ja õhtujuhi/pulmaisa vahel on see, et Tamada ei ole kunagi palgatud. Tamada on tavaliselt välja valitud peigmehe suguseltsist, ta peab kindlasti olema intelligentne ja alkoholile hästi vastupidav(!), soovitatavalt vanem arukas mees, kes on elu näinud ja kellel jutt jookseb, aga kõige olulisem on siiski see, et Tamada mõlemat pere hästi tunneks. Niisiis ei ole Tamada välja valimine nii kerge töö midagi. Kui grusiini aga pulma Tamadaks palutakse, siis on see ühele mehele väga suur au ja rõõm, et nii tähtis roll tema kätte usaldatakse. Meie pulmas osutus Tamadaks Archi ema vend ehk onu. 

Lühidalt klassikalist gruusia pulma kirjeldades ütleksin ma, et seal on alati palju tooste, OHTRALT süüa ja juua, natuke tantsu ja traditsioonide jälgimist. Minu jaoks on vanad traditsioonid ja nendest kinni pidamine väga südamelähedane, olen seda ka eelnevalt maininud, ja mulle väga meeldib, et Archi suhtub traditsioonidesse samamoodi. Mul on hea meel, et peaaegu terve meie pulmapidu oli gruusiale omaselt väga traditsiooniline. Me isegi tantsisime gruusia pulmatantsu, mis on pulmavalsist ikka väga erinev. Tegemist on millegi etnilisega, mida on sajandist sajandisse tantsitud ja kui näiteks Youtube'ist natuke otsida, näete, et midagi kerget seal küll ei ole. Enamiku töö teeb õnneks ära peigmees, pruudi ülesanne on graatsiliselt peigemehe eest 'ära joosta' ja samal ajal kavalalt käsi keerutada. Lõpuks tantsisid kõik meiega koos ja lõpuks läks olemine ka natuke jahedamaks, sest terve päev oli kraadiklaas sooja üle 35 näidanud.  Peo lõpus viskasin jällegi pruutkimpu nagu Eestiski, samuti lõikasime käsikäes pulmatorti ning ma arvan, et me olime ühed esimesed, kes peolt pulmasviiti lahkusid. See oli veidi peale keskööd, kuid see ei tähendanud absoluutselt, et pidu läbi saanud oleks. Kõik kestis edasi. Ma olen siiralt väga väga õnnelik, et meie Eestist tulnud külalised tervet reisi nautisid ja et neile ka gruusia pulm sama palju meeldis kui eesti oma. Väga eriline tunne on kahte pulma kahes erinevas riigis ja kahes erinevas kultuuris pidada. Tunnen ennast õnnistatuna iga oma keharakuga!


Follow me on BLOGLOVIN'

10 comments:

 1. The loveliest couple ever <3 <3 <3, wish you endless happiness <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Didi madloba Mediko ♡ ♡ ♡

   Delete
 2. Väga ilusad pildid ja tundute väga kena paar olevat :) Palju õnne teile!

  ReplyDelete
 3. Ohhh, nii ilus! Tundub kuidagi palju vabam ja mõnusam kui Eesti pulm, aga võib-olla sellepärast, et siis olite te juba ühe korra abiellunud. Väga armas igatahes (ja soeng-kleit on wow!).

  BOWTIE DIARY

  ReplyDelete
 4. Krissie14:56

  You look adorable! Its so nice that you chose colorful lipstick! Respect!

  ReplyDelete
 5. Anonymous15:16

  Kumb pulm sulle endale rohkem meeldis?

  ReplyDelete
 6. Anonymous08:13

  Very beautiful photos, however I would say that I liked your bridal look better in Estonian wedding :) No offence, but here it is just too girly :)

  ReplyDelete
 7. Anonymous10:30

  See ei puuduta küll pulmi, kuid mis tööd te mõlemad teete, et endale nii head elu lubada saate? Uus kodu, kahed pulmad ning lisaks on su gardegoob kadestustväärt.

  ReplyDelete
 8. Kelly19:57

  Looking so gorgeous, Em! In both weddings, but especially I like your Georgian look ;)

  ReplyDelete
 9. Everything was spot-on perfect at our wedding. And this was due in large part to the manager and the amazing staff from wedding venues NYC. Very professional staff, incredible food, spectacular view and when you felt like a guest at your wedding it cannot get any better.

  ReplyDelete