20150916

WEDDING WEEK: CEREMONY


Deciding the ceremony place was probably the smoothest things in whole planning process, because we're both religious and couldn't imagine our big moment anywhere else than in a church. When the time to book a church and ceremony time arrived, it was clear for both of us in which church our yes-words were going to be heard. As I was baptised and basically my whole family was married in Charles' Church in Tallinn, we headed there and without any problems got our dream date and perfect start time. 

At first we wanted the song to walk down the aisle to not be the wedding march, but a song that has a beautiful meaning for us, but closer the wedding day came, more we tended for the classical version and later on it felt like a good and right decision, because in the end, how many times do you really get to walk down the aisle as a bride to the wedding march?! I hope not too many times, I'm more than satisfied with my one and only special walk. I still remember very clearly how everyone was already waiting together with Archi in the church when I arrived with my parents and priest asked us to start walking once the song starts playing. As I'm very close with my mama and I consider her also the most trustful and precious girlfriend of mine, I didn't ask only my father to walk down the aisle with me, but I asked also her to take my arm and so they guided me to my dream man together. 

My last steps as single were overwhelmingly happy and emotional, and I remember all these cheerful people, our dear friends and relatives, who came there and were now greeting us, all my beloved girlfriends already tearing up from joy and seeing my unbelievably handsome fiancé waiting for me just there, a little excitement got into me and I had to breathe deeply to restrain myself. This feeling was just so powerful, so a-m-a-z-i-n-g that words can't tell even on my greatest try.

For the time when priest started talking, I was already able to calm myself down, but I surely can't say the same about Archi. He even admitted afterwards that he was too nervous to listen or remember any word the priest said :D But as the time on your wedding day truly passes at a speed of sound, quite soon we both had rings on our fingers, the vows were heard as well as the yes-words and it was time to take the congratulations. Finally I got to kiss and hug my fresh husband! / To be continued /


♡ ♡ ♡


Tseremoonia koha valimine oli meie mõlema jaoks ilmselt üks kõige lihtsamaid otsuseid, me mõlemad oleme religioossed ning ei oleks oma paaripanekut kuskil mujal kui kirikus ette kujutada soovinudki. Kui jõudis kätte päev, et kuupäev ning kellaaeg kirikuga kokku leppida, oli meile mõlemale selge, kus meie jah-sõnad üksteisele öeldud saavad. Kuna mina olen ristitud ning pea mu kõik pereliikmed on laulatatud Tallinna Kaarli Kirikus, siis sinnapoole seadsime oma sammud ka meie. Saime oma välja valitud kuupäeva ning sobiva kellaaja ilma viperusteta kirja pandud ja kokku lepitud.

Esialgu soovisime, et pruudi sissetuleku ning altari ette kõndimise ajal ei mängiks mitte pulmamarss, vaid meile endale armsa tähendusega lugu, kuid mida lähemale pulmapäev jõudis, seda enam me kaldusime klassikalise versiooni poole ning hiljem tundus see väga õige otsusena, sest lõppude lõpuks avaneb (õnnelikel üldjuhtudel) vaid kord elus võimalus kõndida kirikus pruudina altari ette oma unelmate mehe kõrvale pulmamarsi järgi. See tunne on sõnuseletamatu... Mäletan veel väga selgelt, kui kõik külalised koos Archiga juba kirkus ootasid, mina saabusin koos oma vanematega ning kirikuõpetaja palus meil täpselt siis sisse astuda, kui muusika mängima hakkab. Kuna ma olen oma emaga, ja tegelikult kogu perega, väga lähedane ning pean teda ühtlasi ka väga usaldusväärseks ning kalliks sõbrannaks, siis palusin lisaks oma isale ka emal mind käevangu haarata ja nii saatsid nad kahekesi koos mind altari ette. 

Minu viimased sammud vallalisena olid küll ülekeevalt õnnelikud ja emotsionaalsed, kuid mäletan, et just nende sammude astumise ajal, nähes kõiki kalleid inimesi meid elava muusika saatel tervitamas, nähes oma armsaid sõbrannasid juba siis õnnepisaraid valamas ning nähes oma uskumatult nägusat meest mind altari ees ootamas, tuli sisse väga ärev tunne ning ma pidin sügavalt sisse-välja hingama, et end vaos hoida. See tunne oli lihtsalt i-m-e-l-i-n-e ja ükskõik, kuidas ma ka ei proovi, sõnadesse nii suured tunded ei mahu.

Selleks ajaks, kui kirikuõpetaja rääkima hakkas, olin ma juba maha rahunenud, seevastu oli Archi niivõrd närvis, et tunnistas pärast, et ta ei mäleta ühtegi kirikuõpetaja lausutud sõna ka mitte :D Aeg möödub aga pulmapäeval küll helikiirusel, varsti olid sõrmused mõlemal sõrmes, tõotused öeldud ning aeg õnnitluste vastuvõtmiseks. Lõpuks ometi sain ma oma värsket abikaasat musitada ja kallistada! / Jätkub /


{See the first part of 'Wedding Week' series HERE}

Follow me on BLOGLOVIN'


11 comments:

 1. Lara09:40

  Niii ilusad pildid! Jälle! Suurepärane paar, vabandust, abielupaar, olete ;)

  ReplyDelete
 2. Saskia10:06

  Sa tood mulle kananaha ihule :D Nii mõnus oli lugeda seda teksti, tahaks kohe ise ka abielluda :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehe, see on Sinust küll väga armas, Saskia :) Aitäh Sulle! ♡

   Delete
 3. Nii armas! Viimane pilt on eriti nunnu. :) Kleit, lilled... kõik on imeline!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh Sulle, Pille-Riin! ♡ Tunne oli samuti imeline :)))

   Delete
 4. Kaisa17:02

  Archi tundub küll ülinärvis olevat piltide peal, aga sina oled lihtsalt nii ilus ja tundud väga happy :) Palju õnne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehe no ega pulmapäeval närveerimist vist pahaks panna ei saa, aga mina olin tõesti üsna chill. Nautisin olukorda :))) Aitäh!

   Delete
 5. Keep posting the good work. Some really helpful information in there. Bookmarked. Nice to see your site. free people search

  ReplyDelete
 6. This is undoubtedly the most special event venue in the city. We had 6 passed appetizers with the Liguria table which consisted of steamed veggies and fruits and breads. I didn't even care that I'd just been to another feast less than 12 hours ago. At wedding venues chicago I could not stop eating.

  ReplyDelete