20150625

When art meets fashion


We celebrated three years of living together lately (click!), and for this occasion we thought to capture some moments of both of us and be on the photos finally also together, because usually it's just me, you know :-P We got those super duper awesome shirts from nowhere else than amazing ER Boutique and they actually have Mick Jagger's print on them! I have to admit that right now, sitting on a balcony and writing this post, I start missing Estonian cold summer, haha! Here it just incessantly feels like now I want to go and jump in the snow. However I'm not in Georgia for the first time, it's somehow way more sultry and hot than usually. Degrees raise daily easily until forty  and sun heats from each side. 
Anyways, while being here, I unfortunately don't have so much time for blogging, so the freshest bits and pieces you can get from Instagram @emiliae.


Me tähistasime hiljuti oma kolme koos elatud aastat (klikk!) ja tegime sel puhul lõpuks ometi mõned pildid ka koos! Tavaliselt olen lihtsalt mina üksi ainuke, kes pildile mahub hehehe :-P Need super duper ägedad särgid on pärit ei kuskilt mujalt kui ER Boutique'ist ja neil on tegelikult Mick Jaggeri pildid peal! Pean tunnistama, et hetkel rõdul istudes ja seda postitust kirjutades igatsen ma Eesti külma suve, haha! Siin tekib alalõpmata selline tunne, et nüüd läheks ja hüppaks lumme. Olgugi, et ma ei viibi Gruusias ju esimest korda on seekord kuidagi palju kuumem ja lämbeb. Iga päev tõusevad soojakraadid neljakümneni ning päike kütab igast nurgast. 
Igatahes, kuna siin olles ei ole mul kahjuks nii palju mahti blogida, siis kõige värskemad snäpid saate kenasti kätte ikka Instagramist @emiliae.shirts G. Kero - when art meets fashion!

me: skirt River Island / shoes Dune London
him: trousers Tommy Hilfiger / shoes Puma / watch Daniel Wellington

6 comments:

 1. Maria10:33

  You look fab together �� !

  ReplyDelete
 2. Soooo cuteeeee! :))

  ReplyDelete
 3. Saara16:41

  Te olete nii toredad koos :) ühesuguste särkide idee on ka väga lahe :) palju õnne tähtpäeva puhul!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur suur aitäh Sulle! ♡

   Delete