20150610

London tips & tricks


Here it comes, long time promised London post with little tips and tricks! So many of you have been asking for it for a long time - I'm sorry it took me that long! Yikes!
Before I start with more details, I want to say that the most important thing is probably to get the priorities straight! Especially if you're visiting London for the first time in your life, think about what would like to see or do the most. If it helps, make even a list with 5-6 things or places and plan those things first, because you know, it's a big city and getting from one point to another takes really madly lots of time. 

So I'm bringing some topics or tips or tricks - you name it! - to you and as I could actually write more and more about all this fun stuff in London, then I'd be totally okay and even happy to answer all your questions about travelling to London (etc) in comments! I just can't make super giant post haha! 


Shopping. Or no shopping?!
If you're visiting London city just for a couple of days, then I really do suggest to not think of doing loads of shopping - maybe no shopping at all. Why? Simply because going to Oxford or Regent's street takes you one full day. Even if you're going only to 6-7 shops, they're so crowded that it makes you tired, you're walking extra slowly (OK, buses move even slower) and once you get to the fitting room's queue, you stand with hands full of clothes for about 20 minutes (depending where and what time you go). To be honest, I didn't even find so much nice stuff while shopping in London, it's definitely not my dream place to go for shopping trip (I'd rather go to Spain haha!). But if you still really do need to go shopping, then go as early as possible. I myself wouldn't even suggest to go to walk on Oxford street, but I would suggest House of Fraser, because it's never crowded and their shoe department is a magical heaven!!! 

5 o'clock tea
Who wouldn't know the famous British tea time that they actually still quite straightly and traditionally take part of?! Well yeah, you should definitely try out one of the cute cafes. My totally favourite cafe is luckily located above the shoe heaven I mentioned - a pinky dolly cafe is called Tea Terrace and it's just such a cute place that it would be a shame to miss it! Another good place is above Heal's - it's not very touristic place and that's why it's cool. PS! If you're going to Notting Hill, then try out Jamie Oliver's restaurant/cafe.

Views from up
Now you're thinking 'London Eye!', but no, I suggest to go to O2 and jump on a cable car! The view is actually better than from London Eye, the ride is a little longer and more fun + it's way way cheaper! Win-win situation for sure!

Transport
The most boring topic probably, but just to inform those who have no idea about London's transport: you have to get an Oyster card! It works similarly to the Green card we've in Tallinn, but you can also go to O2 cable car with it and so forth. Also, try to take a bus, a double decker, not a tube or a train while going somewhere. Yes, tube might be faster, but the fact is that you see pretty much impressive stuff from bus windows and especially if you're not staying in town for long, it's also a nice way to get to see the city a little bit more :-)


♡ ♡ ♡


Siit see tulebki, kauaoodatud ja ammu lubatud Londoni postitus koos mõningate soovituste ja nippidega! Nii paljud teist on postituse tuleku või mitte tuleku kohta nii kaua uurinud, andke andeks, et see postitus alles nüüd silmavalgust näeb! Parem hilja, kui mitte kunagi, eksju?!
Enne, kui ma detailidesse langen, tahan teile südamele panna, et te hoolikalt mõtleksite, mida te kõige enam Londonis teha või näha tahaksite. Eriti, kui oled Londonis päris esimest korda, peaks 5-6 kohta või tegevust paika panema, mis kõige rohkem tõmbavad, sest London on suur linn ja ühest kohast teise jõudmine võtab tohutult palju aega.

Niisiis, toon välja mõned soovitused või nipid või trikid - kuidas soovite! - ja kuigi ma võiksin veel palju palju siin Londonist patrata, siis ei tahaks ma seda postitust väga pikaks ka ajada ning vastaksin hoopis meeleldi kõikidele küsimustele siin selle postituse all kommentaarides! 


Poodlemine. Või mitte poodlemine?!
Külastades Londonit vaid paar päeva soovitan ma mitte šoppamisele kuigi palju aega kulutada - võib-olla isegi mitte üldse. Miks? Lihtsalt selle pärast, et Oxford või Regent's streetile minemine ja seal poodlemine võtab meeletult aega, kulutad ära terve päeva. Isegi, kui plaanid vaid 6-7 poodi ette võtta, kulub sellele palju aega - kõik kohad on nii ülerahvastatud ja liikumine toimub aegluubis ning kui lõpuks riideid täis kätega proovikabiinideni jõuad, võid seal järjekorras isegi kuni 20 minutit seista (muidugi olenevalt kohast ja kellaajast). Ausalt öeldes ei ole London ka kaugeltki minu jaoks unistuste koht, kus šopata (läheksin pigem Hispaaniasse haha!). Kui aga siiski raudpolt kindlalt pead poodlema minema, siis soovitan seda teha nii varajastel hommikutundidel, kui võimalik ning Oxford streeti sadade poodide asemel soovitan minna hoopis House of Fraserisse, sest esiteks ei ole seal liiga suuri rahvamasse ja teiseks on neil lihtsalt kõige khuulim kingamaailm, mida pigem kingaparadiisiks kutsuksin!!!

Kella viie tee
Kes siis poleks kuulnud brittide kuulsast kella viie teest? Jah, nad tegelikult ka peavad sellest traditsioonist väga rangelt kinni ning joovad oma musta või valget (musta piimaga) teed täpipealt kell viis olenemata ilmast, tujust, kohast või neljandatest faktoritest. Kindlasti võiks ära käia minu ühes lemmikus kohvikus teed joomas, mis asub õnnekombel eelnevalt mainitud kingaparadiisiga ühes majas, paar korrust kõrgemal. Nunnu roosa nukulik kohvik kannab nime Tea Terrace. Natuke teistsugune, aga samuti kohvik, mida soovitaksin, on Heal's - seal ei käi eriti palju turiste ning seal on lihtsalt tore õhkkond - ehk seepärast, et see asub keset kodusisustuspoode?! PS! Kui on minek Notting Hilli, siis võiks järgi proovida Jamie Oliveri restoran-kohviku.

Vaated kõrgustest
Nüüd kindasti mõtlete ''London Eye!'', aga ei, ma soovitaksin hoopis O2-le minna ja köisraudtee kabiini (or whatever it's called?!) hüpata! Vaade on igatahes parem, kui London Eye'lt, sõit kestab kauem ning on palju lõbusam kah! Lisaboonuseks on see, et hinnavahe on mitmekordne, köisraudtee kasuks otsustades jääb mitme jäätise jaoks raha üle hehe! Win-win olukord kohe kindla peale!

Transport
Ilmselt küll kõige igavam teema, kuid ilmselgelt väga vajalik ja eriti nendele, kel pole Londoni transpordivõimalustest õrna aimugi. Esimene asi, millest alustama peaks on Oyster cardi hankimine! Neid müüakse kioskites ja nii under- kui overground peatustes ja olemuselt ning otstarbelt sarnaneb see Tallinna Ühiskaardile, kuid lisaks bussile-rongile-metroole saab Oysteriga ka näiteks O2 köisrauteel ''kihutada''. Lisaks, kui on võimalus, siis eelista teistele sõiduvahenditele alati bussi, seda kahekordset, mitte metrood või rongi. Jah, metroo võib olla küll bussist poole kiirem, kuid fakt on, et bussiaknast näeb päris palju lahedaid asju ning eriti, kui sa ei peatu linnas kuigi kaua, on bussiga sõitmine ja samal ajal silmade lahti hoidmine päris hea, mugav ja aegasäästev viis, et linnaga tutvuda :-)


7 comments:

 1. Lisette08:50

  Plaanis juuni lõpus Londonisse minna, tean, et seal on palju parke. Hyde park jnejne, mis sinu meelest kõige ilusam on ja kuhu tasuks minna? (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Primrose Hill ♡ Parke on Londonis tõesti päris palju, kuid rohelistest aladest on minu lemmik Primrose Hill, sest sealt avaneb imeilus panoraamvaade Londonile ning seal muru peal istuda ning lõunat nautida on lihtsalt täielik unelm :-)

   Delete
 2. Anonymous10:28

  cool!

  ReplyDelete
 3. Anonymous22:45

  Shoppamiseks soovitan hoopis Westfield Centre't. Üks on Stratfordis ja teine Shepherds Bushis, teine on kahtlemata rahulikum ja ruumikam. Kõik poed on ühe katuse all, hoiab aega kokku rohkem kui mööda Oxford Streeti kolades ja mõlemad Westfieldid on kesklinnaga heas ühenduses. Primose Hill on kohe Camden Marketi vahetus läheduses, sinna soovitan ka minna, aga võimalusel nädala sees :) Best street food!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. House of Fraser jääb vist ikka minu lemmikuks! :-D Aga jah,
   Camdenisse tasub kindlasti minna, kirjutasin sealsest võlust ja tänavatoidust eelmis(t)es Londoni postituses ;-)

   Delete
 4. Kõik peamised vaatamisväärsused-turismimagnetid on kõik üksteisest vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel (Buckingham, Big Ben, London Eye, Piccadilly Circus, Tragalgar square jne) ning need jõuab paaritunnise jalutuskäiguga kõik üle vaadata. Esmakordsele Londoni külastajale soovitaks free tour'i, millega jalutataksegi kõik need kohad läbi ning räägitakse põnevat ajalugu lisaks. Asjad, mis on ajaliselt kulukad, on muuseumid, kuna need on suured. Või mõne teise linnaosa külastamine nagu Notthing Hill või Camden.
  Poodlemise osas nii palju, et proovikabiinide järjekorrad on minu teada ainult Primark'is, vähemalt mujal pole mina selliseid masse täheldanud ning Oxford street'il shopand olen kümneid kordi. Minu lemmikaeg on õhtul tund-paar enne sulgemist, sest siis ei ole enam nii palju rahvast. Lisaks on selleks ajaks muuseumid jms kinni juba ehk ei lähe väärtuslik aeg raisku.
  Vaated kõrgustest. Emirates Air Line on küll täiesti mõttetu minu meelest, sealt ei saa küll ilusat vaadet Londonile, kuna asub kesklinnast nii palju eemal suvalises elurajoonis põhimõtteliselt. Kasvõi eelmainitud Pimrose Hill'i vaade on kõvasti parem. Aga korraliku kõrge linnavate jaoks soovitaksin Sky Garden või Heron Tower (Sushi Samba) või Monument.
  Ja selle bussisõiduga on ka täpselt nii, et oleneb kellajaast ja liinist, kas tasub. Kui sa ikka pead bussiga pikalt ühe koha peal ummikus istuma, siis ei ole see ajakulu väärt. Nt teatrietenduste lõppedes bussiga läbi West Endi sõita on täiesti kohutav.

  ReplyDelete