20150220

My perfume story


See postitus koosneb minu kahest lemmikust asjast: heast parfüümist ja väljakutsest. Võib-olla oled juba märganud, et nii mõnedki blogijad on oma lõhnaajaloo juba oma blogisse kirja pannud ja nüüd ongi tänu imelisele Lucinele järg minuni jõudnud. Kui tunned huvi ka teiste tuntud blogijate perfüümieelistuste kohta, aga ei oska kuskilt otsida, siis külasta Helene Vetiku blogi, sest tema selle vahva värgiga peale hakkas ja sealt saad juba edasi nominatsioone jälgida!

Mina kuulun nende inimeste hulka, kellel on suur lõhnakogu ning kes ei jäta iial erinevate lõhnade katsetamist. Mul on välja kujunenud erinevad lõhnad erinevateks sündmusteks ja aastaaegadeks, kuid sellegi poolest ei ole mul kombeks ühte ja sama lõhna mitu korda osta. Olgugi, et ma olen kasutanud mitmeid erinevaid parfüüme, otsustasin, et täna kirjutan vaid kaheksast kõige erilisemast parfüümist, mis minu ellu sattunud on.

Minu esimesed parfüümid said Escada lõhnalettidelt soetatud ning võib-olla siis erilisem, mis mulle kõige enam meelde on jäänud, oli Escada Ocean Lounge. Selle parfüümi lõhn on troopiline, meenutades pirni ja vanilli, samas ka õrna ploomi ja jasmiini.

Põhikoolis olin suur magusate lõhnade austaja. Kasutasin ühte esimestest Viva la Juicy lõhnadest ning praegu ei mahu mulle kuidagi pähe, kuidas sain nii ülimagusa lõhnaga koos ühes isiksuses eksisteerida. Kui olin ligi 15 aastat vana, leidsin ma enda jaoks kõigi lemmiku - Versace Bright Crystali. Kasutasin terve 50ml pudeli paari kuuga ära ning peale seda sain aru, et mulle nendest magusatest lõhnadest aitab!

Liikusin edasi minu jaoks väga erilise Armani Code lõhna juurde. Erilisust kinnitab see, et kasutasin seda lõhna lausa kaks suurt pudelit ning olgu öeldud, et see ei ole minu puhul harilik. Isegi praegu armastan ma seda lõhna väga. Tegemist on intensiivse ja seksika kaua kestva lõhnaga, milles on ka tsitrusenoote, värskust ja ka vürtsikust. Armani Code ongi justkui magus ja mõru ühes imelises pudelis.

Nagu ma juba mainisin, mul on välja kujunenud erinev parfüüm igaks elujuhtumiks, kuid on üks unikaalne lõhn, mis seda ''reeglit'' eirab, võtab jalad nõrgaks ja toob kõhtu liblikad. See ei ole ei miski muu kui imeline Gucci Guilty. Absoluutne lemmik läbi aegade, millest ma siiani sekundikski tüdinenud ei ole. Esimest korda nuusutasin seda lõhna Kreeka lennujaamas ja see oli täielik armastus esimesest... nuusutusest. Igati glamuurne ja elegantne.

Vahepeal oleksin ma magusate lõhnade juurde peaaegu naasnud! Tegelikult läksingi tagasi, aga ainult üheks pudeliks, milleks oli Salvatore Ferragamo Signorina. Kui esimene Signorina lõhn välja tuli, teadsin ma kohe, et pean selle saama! Seal on midagi, mis mind pealus... Võib-olla see pehmelt vürtsikas, värske, roosi ja marjade kooslus. Igatahes sobib see kui valatult natukene keerulistele, väljapeetult nipsakatele ja vallatutele tüdrukutele.

Umbes kolm aastat tagasi avastasin, et mul on vaja midagi äärmiselt tugevat, kuid sooja ja naiselikku ning seda otseloomulikult uue lõhna näol. Selleks puhuks oli Versace Crystal Noir kui minu jaoks loodud. See lõhn on küllaltki tavapäratu, sensuaalne ning delikaatne. Ma ütleksin isegi, et salapärane. Väike tilgake on siiani pudeli põhjas alles, kuid praegu kasutan ma seda üsna harva ning pigem õhtustel pidulikel üritustel.

Minu mäletamist mööda oli see eelmine kevad, mil lilled Chaneli Chance Eau Tendre saatel õitsema puhkesid ning kevade tõid. Kui ma veel väike plikatirts olin, kasutas mu ema kahte esimest Chaneli Chance parfüümi ning iga kord, kui tema kuskil liikus, tõi ta endaga kaasa justkui suure pilve ekstreemset värskust koos lilleliste nootide ja sensuaalse vürtsikusega. Sel ajal ma muidugi seda imelist lõhna niiviisi sõnastada ei osanud, kuid see perfüüm on mu mällu nii sügavale lõhnama jäänud, et aegamisi muutus see parfüüm veel ja veel erilisemaks. Kui ma seda aga ostma hakkasin ja eelnevalt enda peal katsetasin, sai mulle väga selgeks, et see ei ole minu lõhn. Mitte, et ma seda lõhna endiselt armstanud ei oleks, aga see lõhn kuulub minu jaoks nii tugevalt mu emale, et sama lõhna kanda oleks kohatu ja tunduks kui varastamisena. Muidugi vaid mulle endale, mitte temale :-) Ma katsetasin isegi pudeli Coco Mademoiselle'iga, millel on palju sarnaseid iseloomujooni Chance'iga, kuid ei. Minu jaoks saabus kevad sel korral siiski uuima Chanel Chance Eau Tendre'iga, mis on veel värskem, lillelisem ja puuviljasem.Kusjuures, seda parfüümi kandes saan alati palju komplimente.

Minu küllaltki uus armastus väljendub Dolce & Gabbana L'Impertrice 3 parfüümis, mis on puuviljane, värske ja troopiline, just nagu minu esimene selles listis olev lõhn. Selle lõhna puhul oli taaskord tegu suurepärase lennujaama leiuga ning õnneks ostsin ma kõige suurema pudeli, sest mulle lihtsalt nii väga meeldib seda endale pidevalt peale pihustada! Ma ei leia isegi neid õigeid sõnu, millega seda lõhna kirjeldada... See on selline marjane ja värskelt puuviljane.

Sellised ongi olnud minu jaoks kõige erilisemad lõhnad minu elus, kindlasti lisandus neid veel väga palju, kuid senikaua sooviksin ma hirmsasti lugeda kahe armsa tüdruku parfüümilugusid veel ning nendeks on beebiblogija Britt Prantsusmaalt ja Stellariumi Stella!

Muidugi oleks väga huvitav lugeda ka minu armsate lugejate lõhnaeelistusi ning kui minu nimekirjas oli mingi lõhn, mis oli ka sinu lemmik, siis anna mulle sellest siin samas kommentaariruumis teada, eks! x

♡ ♡ ♡

This post consists of two of my very favourite things: good fragrance and challenge. Maybe you've noticed that there are quite a few bloggers already who have written about their perfume stories and now I also got nominated and it all happened thanks to the amazing fashion blogger Lucine. If you're curious about other stories, but don't know hoe to find them, go to the blog of awesome Helene Vetik, who started the whole thing, and start following nominations!

I'm this kind of person who has a huge collection of perfumes and I never can use just one perfume until it's over and then buy a new one. No, oh no! I have a different perfume for ordinary days, evening events, Saturday shoppings, travel, even for going to sleep. I love good fragrance and not only on myself, but I also love to give my home a nice smell. However, this is not today's topic. Today I'm going to share with you a very tiny piece of my perfume history. As I've had quite many different perfumes, I chose just eight fragrances that were more special for me.

My very first perfume was from Escada and one that I remember the best is Escada Ocean Lounge. This scent is fruity and sweet, it's a little tropical and reminds me of a pear and vanilla, but also soft plum and jasmine.

In the elementary school I was a big fan of sweet scents - I was using one of the first Viva la Juicy perfumes and if I smell it now, I always think how could I sprinkle such a sweet perfume on me. However, when I was about 15, I used everybody's favourite, a 50ml bottle of Versace Bright Crystal within a couple of months and after I probably got just so tired of sweet and floral scents that I moved to totally different Armani Code. 

No wonder that Armani Code had something very special that made my use two bottles of it (and debunk I basically never buy the same perfume twice!). Even now, I still very very much love this perfume. It's very intensive and sexy, it's very long lasting, it has some citrus in it, but you can also smell fresh spicy notes. It's just like bitter and sweet combined in one perfume.

As I already mentioned, I have a different perfume for literally all the different kind of events and seasons, but there's one very unique perfume that takes the legs weak and gets me butterflies in my tummy hehehe. It's no other that Gucci Guilty. Oh yes, totally my all time favourite perfume that I haven't got tired of! I smelt it for the very first time in the airport in Greece and it was a love at first... huff. It's all about glamour and elegance.

Once I almost went back to sweet scents! I mean I did go back, but just for a bottle and this bottle was Salvatore Ferragamo Signorina. When they launched their first Signorina perfume, I knew I had to get it! It's soft and a little bit spicy, there's a little bit of rose and currant. I think it goes very well for chic girls with sophisticated, subtly cheeky and fresh scent signature. 

About three years ago I realised that I need something very strong, but warm and feminine. At that time, Versace Crystal Noir was simply perfect for me. It's a rare essence, sensual and delicate, I'd even say mysterious. I still have something in the bottom of the bottle left, but I use it quite rarely and only for some fancier evening events.

I can't remember now exactly, but I guess last year's spring arrived for me with the odour of Chanel Chance Eau Tendre. When I was a small girl, my mother used first two Chanel Chances and every time she passed, it was like a wave of extreme freshness featuring the flowery notes and sensual spice. Chanel Chance is so very special perfume for me, but when I wanted to buy it, I used a sample before and it really did hit my mind that it's not for me. I love the smell, don't get me wrong, but it belongs to my mum so strongly that I can't allow myself to wear it on me. It felt like stealing. I even tried Coco Mademoiselle that has some similar notes, but for the spring I still went for even fresher, floral-fruity and soft Chanel Chance Eau Tendre, the pink and girly edition. By the way, I always got loads of compliments when I wore it.

My new and quite recent love is Dolce & Gabbana L'Impertrice 3, which is fruity and fresh, tropical and aquatic. It was another great find from the airport duty free and thank God I bought the biggest bottle, because I love love love to sprinkle it on me! I can't even find more words to describe it right now, it's berryful and fruity.

So this were eight most special perfumes in my life by so far. Without a doubt my collection will grow bigger by years passing by, but meanwhile I'd really like to read a perfume stories from other two very lovely girls and they are baby-blogger Britt from France and Stella from Stellarium!

Of course, I'd also be curious to know what are the favourite fragrances of my dear followers and if there was in my list something that you've used as well, let me know below in the comments! x

16 comments:

 1. Nele12:50

  Mul oli ka Signorina lõhn kunagi ja nii meeldis see! Praegune lemmik on DKNY Apple :P

  ReplyDelete
 2. Ralph Lauren Notorious and L'Occitaine Magnolia&Mure are my spring must haves.

  ReplyDelete
 3. maria16:35

  Minu lemmik läbi aegade on olnud Burberry Beat!

  ReplyDelete
 4. Kathy00:12

  Viva la Juicy & Moschino Glamour <3

  ReplyDelete
 5. Anna-Maria10:01

  Mul on samuti olnud Versace Bright Crystal, aga praegu kasutan Armani Si lõhna, mis on nii üli super hea :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oojaaa, Si on tõesti hea!

   Delete
 6. Virginia10:03

  Wow my preferences with you are so similar! I have used Gucci Guilty and Versace Crystal Noir for years and now wanted to try newer Versace perfume called Yellow Diamond. Have you had that one? It for sure looks the best out of those three, but I am still not so sure about the smell!

  ReplyDelete
  Replies
  1. I never had Versace Yellow Diamond, I guess my mum did, I'm not sure, anyways, I didn't have really overwhelming emotions while smelling that I guess...

   Delete
 7. Laura12:41

  That's a cool post, Em! My current favorite perfume is Daisy from Marc Jacobs (:

  ReplyDelete
 8. Kristi13:27

  Nina Ricci lõhnaõlid on minu lemmikud !

  ReplyDelete
 9. Nelia15:03

  My favourite is Miss Dior :) What will you buy next?

  ReplyDelete
  Replies
  1. I guess I'll see what spring brings... But soon I should buy a new Gucci Guilty probably, can't get enough of this! x

   Delete
 10. Megan16:05

  Viktor & Rolf Flowerbomb.

  ReplyDelete
 11. I purchased a hat at https://www.justfor5pounds.com It is so stylish!

  ReplyDelete
 12. Enjoy watching live sex webcams? Then visit BongaCams.

  ReplyDelete